دسته‌بندی نشده

گرون ترین جواهرات دنیا

جواهرات گرانترین و ارزشمندترین جواهرات دنیا معمولاً شامل الماس‌ها، سنگ‌های قیمتی نادر، یا جواهراتی با تاریخچه و خلفی خاص هستند. برخی از گرانترین جواهرات دنیا عبارتند از:

1. آمیتیست دو برادران: این سنگ قیمتی یک آمیتیست بزرگ و بریلیانت در دو قسمت جداگانه بود که در طی سال‌ها به دست چندین مالک مختلف رفت و در نهایت در دو قطعه جداگانه به فروش رفت. قیمت آن در سال 2018 به حدود ۱۸ میلیون دلار رسید.

2.ماسکوف دایموند: این الماس بزرگ و بی‌نظیر در سال 1989 در روسیه کشف شد و به عنوان یکی از بزرگترین الماس‌های تازه کشف شده تاریخ ثبت شد. وزن اصلی آن ۳۰۷.۳۴ کارات و توسط یک شرکت معدنی خصوصی به معادن دیگری فروخته شد. قیمت آن تخمیناً بیش از ۱۰۰ میلیون دلار بود.

3. پینک استار: این الماس صورتی نادر که وزن آن ۵۹.۶۰ کارات است، به عنوان یکی از بزرگترین الماس‌های صورتی دنیا شناخته می‌شود. قیمت آن در مزایده‌ای در سال 2017 به حدود ۷۱ میلیون دلار رسید.

4. الماس Blue Moon: الماس Blue Moon با وزن ۱۲.۳۰۳ کارات یکی از بزرگترین الماس‌های طبیعی آبی است. در سال 2015، در مزایده‌ای به قیمت ۴۸.۴ میلیون دلار به فروش رفت.

5. الماس Cullinan: الماس Cullinan با وزن ۳۷۷۱ کارات بزرگترین الماس کشف شده تاکنون است. این الماس بزرگ در سال 1905 در معدن پرمیئر در جنوب آفریقا کشف شد و در سال 1907 به کاخ ویکتوریا و آلبرت انگلستان تقدیم شد. امروزه در تاج‌های سلطنتی انگلستان استفاده می‌شود.

6. مروارید لائوپانیس: مروارید لائوپانیس با وزن ۴۸۳ کارات یکی از بزرگترین مروارید‌های جهان است. این مروارید نادر در اقیانوس هند کشف شده است و در تاج‌ها و جواهرات سلطنتی استفاده می‌شود.

7. سنگ شهاب‌سنگ سی‌تاهلینا: این سنگ شهاب‌سنگ نادر که در سال 1969 به زمین سقوط کرد، با وزن ۴۵۰۰ کارات بزرگترین سنگ شهاب‌سنگی است که تاکنون کشف شده است. ارزش این سنگ تخمینی ۲۱ میلیون دلار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *